Komunikaty

Informacja z przebiegu prac dotyczących realizacji programu Mieszkanie Plus

INFORMACJA

z przebiegu prac dotyczących realizacji programu Mieszkanie Plus

 

W ramach prac nad rozwiązaniem problemów mieszkaniowych 23.10.2017 r. została opublikowana informacja o możliwości składania wniosków dot. wynajęcia lokalu mieszkalnego od Miasta. W odpowiedzi na zaproszenie do Urzędu wpłynęło 326 wniosków.

 

Kontynuując działania 14 grudnia 2017 r. w Warszawie został podpisany List Intencyjny z Krajowym Zasobem Nieruchomości oraz z Ministrem Infrastruktury i Budownictwa w sprawie ustalenia zasad współpracy prowadzącej do realizacji inwestycji polegającej na budowie w Giżycku trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych, tj. 115 mieszkań (15 w budynku przy ul. Sikorskiego oraz 100 mieszkań w dwóch budynkach przy ul. Warszawskiej).

 

W dniu 15 marca 2018 r. na wniosek KZN przesłaliśmy ankietę zawierającą informacje o ww. inwestycjach. KZN poinformował, iż dane zawarte w ankietach  będą podlegały analizie w kwietniu 2018 r.  Na ich podstawie zostanie ułożona lista inwestycji, które można rozpocząć w pierwszej kolejności. Następnie została zawarta umowa na dokonanie podziału geodezyjnego w celu wydzielenia nieruchomości pod realizację inwestycji Mieszkanie Plus przy ul. Warszawskiej.  

    

Podsumowując, aktualnie oczekujemy na odpowiedź KZN w sprawie możliwości realizacji inwestycji na terenie Giżycka, która ma być dokonana na podstawie przesłanych ankiet. Po otrzymaniu odpowiedzi przekażemy informację do wiadomości publicznej. Równolegle jednak pracujemy nad alternatywnym rozwiązaniem zmierzającym do rozwiązania problemów mieszkaniowych w Giżycku.

  

Burmistrz Giżycka

Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Wiadomość powiązana z

Organ

Rejestr zmian

Data wytworzenia dokumentu: 2018-05-08
Dokument wytworzony przez: Burmistrz
Osoba odpowiedzialna za treść dokumentu: Arkadiusz Konc
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 08 maja 2018 15:59
Dokument wprowadzony do BIP przez: Arkadiusz Konc
Ilość wyświetleń: 393
08 maja 2018 16:02 Arkadiusz Konc - Opublikowanie dokumentu.
08 maja 2018 16:02 Arkadiusz Konc - Zmiana danych dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
08 maja 2018 16:00 Arkadiusz Konc - Zmiana danych dokumentu. (Dokument nieopublikowany)